środa, 20 marca 2013

Hydrangea paniculata (Hortensja bukietowa)' Grandiflora' syn.Pee Gee

Hortensja bukietowa (Hydrangea paniculata)'Grandiflora' syn. Pee Gee.


Ta odmiana zamieszkała u mnie czternaście- piętnaście lat temu. Od niej zaczęło się moje zainteresowanie tym gatunkiem hortensji.  Zafascynowały mnie jej potężne kwiatostany, z przewagą dekoracyjnych kwiatów płonnych, dochodzących do trzydziestu centymetrów długości. Kwiatostany wydzielają przyjemny, słodkawy  zapach, którym  wabią owady i motyle.
 Krzew rośnie dosyć szybko,  roczny przyrost około 30 centymetrów. Pędy  przewieszają się pod ciężarem kwiatostanów. Jest to jej  charakterystyczna cecha. Potrzebuje sporo miejsca w ogrodzie, ponieważ docelowo może osiągnąć do czterech-pięciu  metrów wysokości i około trzech metrów szerokości. Doskonale nadaje się do prowadzenia w formie piennej.

Jest to bardzo stara odmiana, opisana i sprowadzona z Japonii do Europy w 1862 roku,  przez niemieckiego lekarza i botanika Philippa Franza Balthazara von Siebolda.

Link do mojego wątku na Forum Ogrodnicze Oaza
http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/49-hortensje/17832-hydrangea-paniculata-grandiflora-syn-pee-gee-hortensja-bukietowa

 
 
 
 

Sezon 2013

 
 
Większość odmian hortensji bukietowych w tym sezonie zakwitnie później niż  w latach ubiegłych.
Nie wiem, czym to jest spowodowane. Może późna wiosna się do tego przyczyniła?
 
Odmiana 'Grandiflora'  ma już ładne pąki kwiatowe, a zawsze kwitła później od innych odmian. W tym roku zakwitnie wcześniej. Jakiś dziwny rok mamy.  
 
    
 

2013-07-28  
 

 
2013-08-04
 
 
 2013-08-11
 

 
2013-08-20
 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Poszukiwane

Lista poszukiwanych hortensji:

Te hortensje chciałabym zdobyć. Mogę kupić lub się wymienić. Jeśli ktoś ma odmiany z poniższej listy, bardzo proszę o kontakt.Hydrangea paniculata 'Meehan'

Hydrangea paniculata 'National Arboretum

Hydrangea paniculata 'White Lace'

Hydrangea paniculata 'White Tiara'Archiwum bloga