czwartek, 4 kwietnia 2013

Hydrangea macrophylla ( Hortensja ogrodowa) 'Hanabi'

Hortensja ogrodowa, szerokolistna (Hydrangea macrophylla) 'Hanabi'


Synonimy: Hydrangea macrophylla Fireworks, Hydrangea macrophylla Fireworks White, Hydrangea macrophylla Sumida-no Hanabi, Hydrangea macrophylla Vuurwerk roze, Hydrangea macrophylla Shooting Star.


Piękna odmiana o pełnych, białych  kwiatach płonnych, na długich ogonkach.  Ta hortensja zdecydowanie wyróżnia się w ogrodzie i nie da się przejść obok niej obojętnie. Zachwyca swoja biała barwą i  wiszącymi kwiatkami. Odporna na choroby. Nie ma specjalnych wymagań jeśli chodzi o  stanowisko uprawy. Może rosnąć w słońcu, ale wtedy potrzebuje więcej wody.. Szybko przyrasta  i chętnie kwitnie. Na zimę też ją zabezpieczam.

Link do mojego wątku na Forum Ogrpodnicze Oaza
http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/49-hortensje/85277-hydrangea-macrophylla-hanabi-syn-fireworks-hortensja-ogrodowa


W tym sezonie odmiana 'Hanabi' dopiero teraz zaczyna kwitnienie. Podejrzewam, że zacienione stanowisko miało znaczący wpływ na termin kwitnienia.  

                                                              2013-07-31
 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Poszukiwane

Lista poszukiwanych hortensji:

Te hortensje chciałabym zdobyć. Mogę kupić lub się wymienić. Jeśli ktoś ma odmiany z poniższej listy, bardzo proszę o kontakt.Hydrangea paniculata 'Meehan'

Hydrangea paniculata 'National Arboretum

Hydrangea paniculata 'White Lace'

Hydrangea paniculata 'White Tiara'Archiwum bloga