środa, 3 lipca 2013

Hydrangea paniculata (Hortensja bukietowa) 'Rencri' DENTELLE DE GORRON

Hortensja bukietowa (Hydrangea paniculata) 'Rencri' DENTELLE DE GORRONKolejna nowa odmiana w mojej kolekcji. Koronkowe  kwiatostany już praktycznie przekwitają, ale nie są zbyt duże i gęste. Na zdjęciach w sieci wyglądają  inaczej. Wiem, że roślina jest młoda i nie pokazała wszystkich swoich cech. Nawet jej liście są bardzo małe.  Kwiaty płonne, duże, czteropłatkowe o ząbkowanych brzegach, osadzone na długich ogonkach. Przypominają kwiaty odmiany  'Le Vasterival' GREAT STAR.  Wydzielają bardzo intensywny, miodowy  zapach. 
Docelowo ma osiągnąć około 200-250 centymetrów wysokości.  


 
 
                                                                    Sezon 2014

Zakwitła, jako jedna z pierwszych odmian. Cały czas wypuszcza pędy z kolejnymi kwiatostanami. Zachowuje się podobnie jak odmiana 'Bulk ' EARLY SENSATION, niektóre kwiatostany już przekwitły, a niektóre dopiero zaczynają kwitnienie.  
 

 


1 komentarz:

  1. Jestem ciekawa tej odmiany w nowym sezonie - może być całkiem ciekawa- na pewno będzie się wyróżniać - bo niektóre bukietówki to dla mnie takie same- ta jest na pewno inna. Beata

    OdpowiedzUsuń

Poszukiwane

Lista poszukiwanych hortensji:

Te hortensje chciałabym zdobyć. Mogę kupić lub się wymienić. Jeśli ktoś ma odmiany z poniższej listy, bardzo proszę o kontakt.


Hydrangea paniculata 'Barbara' THE SWAN

Hydrangea paniculata 'Garnet'

Hydrangea paniculata 'Meehan'

Hydrangea paniculata 'National Arboretum'

Hydrangea paniculata 'Paszam' PASSIONATE

Hydrangea paniculata 'Skylight'

Hydrangea paniculata 'Snow Mountain'

Hydrangea paniculata 'Weeb'

Hydrangea paniculata 'White Lace'

Hydrangea paniculata 'White Tiara'Archiwum bloga