wtorek, 24 września 2013

Hydrangea serrata (Hortensja piłkowana) 'Shino Goku'

Hortensja piłkowana (Hydrangea serrata) 'Shino Goku'


Ta piękność zamieszkała u mnie przez przypadek. :-) A jak to było? Zaraz napiszę. Kupiłam w internetowym sklepie  Future Gardens  inną hortensję,   która okazała się pomyłkowo oznaczona. Złożyłam reklamację i dostałam od firmy  Hydrangea serrata 'Shino Goku', którą sama wybrałam. 

Jest to hortensja o białych kwiatach, rzadko spotykanych u tego gatunku. Podawana docelowa  wysokość około 100 centymetrów, ale moja jest wyższa. Ma 120 centymetrów i jak na gatunek  H.serrata    jest bardzo wysoka, najwyższa ze wszystkich, które posiadam. 

Mam nadzieję, że w przyszłym roku zakwitnie i będę mogła zobaczyć jej kwiaty. Teraz widziałam tylko kwiatostan, który już przekwitł. 

                                                                Sezon 2014

Pięknie przezimowała i ma dużo kwiatostanów. Wyróżnia się na tle innych odmian, ponieważ jej kwiatostany są białe. u gatunku serrata,  taka barwa kwiatostanów jest rzadkością.
  
 

1 komentarz:

  1. Witam, czy istnieje możliwość kupienia od Pani sadzonki tej hortensji i ewentualnie Bridal Veil? podaje maila iza.garnys@gmail.com Pozdrawiam Iza

    OdpowiedzUsuń

Poszukiwane

Lista poszukiwanych hortensji:

Te hortensje chciałabym zdobyć. Mogę kupić lub się wymienić. Jeśli ktoś ma odmiany z poniższej listy, bardzo proszę o kontakt.Hydrangea paniculata 'Meehan'

Hydrangea paniculata 'National Arboretum

Hydrangea paniculata 'White Lace'

Hydrangea paniculata 'White Tiara'Archiwum bloga