czwartek, 4 czerwca 2015

Hydrangea macrophylla (Hortensja ogrodowa) 'Tiffany'

Hydrangea macrophylla (Hortensja ogrodowa) 'Tiffany'


Synonim; Hydrangea macrophylla Tiffany Rosa, Hydrangea macrophylla Tiffany  Pink,  Hydrangea macrophylla Tiffany Lila.


Odmiana o kwiatach płaskich, talerzowych. Środek kwiatostanu wypełniają kwiaty płodne, dekoracyjne płonne są na obrzeżu kwiatostanu. Młode liście są ciemne.  Dorasta do około 100 centymetrów wysokości.  Niedawno u mnie zamieszkała. Ciekawa jestem, jak przeżyje zimę w ogrodzie. 


 
 

3 komentarze:

  1. Mam kilka hortensji ogrodowych. Pospolite, ale bardzo je kocham, niestety w tym roku mimo osłon są bardzo marne. Mam wrażenie, że wiosną zaszkodziły im bardzo zimne noce. Mam pytanie ja okrywam je na zimę. Czy jest to konieczne czy lepiej nie okryć, by się zahartowały? Moi znajomi tak robią, ale mają bardziej zaciszne ogrody. Pozdrawiam:):):)

    OdpowiedzUsuń
  2. Hortensjom ogrodowym bardziej szkodzą wiosenne przymrozki( kiedy już mają liście i zaczątki pąków kwiatowych), niż zimowe mrozy. Ja swoje okrywam ogrowłókniną. Robię to bardziej po to, żeby uspokoić własne sumienie, niż żeby im pomóc. :-)) Takie okrycie nie zabezpiecza przed przemarznięciem pędów, jeśli temperatura spada poniżej -20 stopni i nie ma okrywy śnieżnej. Z mojego doświadczenia wynika, że więcej szkody powodują majowe przymrozki, niż np. -15, czy - 20 stopni zimą. Oczywiście zaciszne stanowisko ma tu duże znaczenie. Hortensje nie lubią zimny wiatrów i zdecydowanie lepiej zimują na osłoniętych stanowiskach.

    OdpowiedzUsuń
  3. Dzięki. Tak też stało się u mnie. Gdy zdjęłam okrycie były takie zdrowe. Niestety potem coś się zadziało. Myślę, że to właśnie zimne noce. Szkoda w poprzednim roku były takie ładne. Pozdrawiam:):):)

    OdpowiedzUsuń

Poszukiwane

Lista poszukiwanych hortensji:

Te hortensje chciałabym zdobyć. Mogę kupić lub się wymienić. Jeśli ktoś ma odmiany z poniższej listy, bardzo proszę o kontakt.Hydrangea paniculata 'Garnet'

Hydrangea paniculata 'Meehan'

Hydrangea paniculata 'National Arboretum'

Hydrangea paniculata 'Paszam' PASSIONATE

Hydrangea paniculata 'Skylight'

Hydrangea paniculata 'Snow Mountain'

Hydrangea paniculata 'White Lace'

Hydrangea paniculata 'White Tiara'Archiwum bloga