poniedziałek, 22 kwietnia 2013

Hydrangea macrophylla (Hortensja ogrodowa) 'Pink Wonder' EVERBLOOM

Hortensja ogrodowa, szerokolistna (Hydrangea macrophylla) 'Pink Wonder'


Seria Everbloom


Odmiana szeroko reklamowana jako niezawodnie kwitnąca zarówno na młodych i starych pędach , o dużej mrozoodporności . Ja natomiast mam inne doświadczenia z tą hortensją. U mnie, mimo okrycia zimuje kiepsko i bardzo słabo kwitnie. Uważam, że jest przereklamowana. Dużo lepiej zimują i kwitną odmiany z serii Forever & Ever, niż ta z serii Everbloom. 
Mało tego, to odmiana ta jest sprzedawana pod dwoma nazwami. Występuje jako 'Pink Wonder' i 'Blue Wonder', a przecież wiadomo, że  barwa kwiatostanów zależy od warunków glebowych. Ja się skusiłam i kupiłam 'Pink Wonder' i 'Blue Wonder' i mam jedną odmianę w podwójnej ilości.  Po zimowaniu w gruncie zakwitła dwoma kwiatostanami.  Jak na taką super odporną odmianę, to trochę za  mało. Może w tym roku będzie lepiej?
                                                                    Sezon 2013

Słynna EVERBLOOM 'Pink  Wonder' przeżyła zimę, ale jak do tej pory ma tylko liście. Nie widzę żadnego pąka kwiatowego.  Nie ma to jak dobry chwyt reklamowy i wszystko można sprzedać.  Nadal twierdzę, że odmiana jest przereklamowana i nie nadaje się do naszych warunków klimatycznych. Może sprawdzać się w cieplejszych krajach ale nie w Polsce.      

 

2 komentarze:

  1. Podzielam opinie u mnie nie przezimowała :((

    OdpowiedzUsuń
  2. Moja przezimowała ale ma tylko liście.

    OdpowiedzUsuń

Poszukiwane

Lista poszukiwanych hortensji:

Te hortensje chciałabym zdobyć. Mogę kupić lub się wymienić. Jeśli ktoś ma odmiany z poniższej listy, bardzo proszę o kontakt.Hydrangea paniculata 'Garnet'

Hydrangea paniculata 'Meehan'

Hydrangea paniculata 'National Arboretum'

Hydrangea paniculata 'Paszam' PASSIONATE

Hydrangea paniculata 'Skylight'

Hydrangea paniculata 'Snow Mountain'

Hydrangea paniculata 'White Lace'

Hydrangea paniculata 'White Tiara'Archiwum bloga