niedziela, 23 czerwca 2013

Hydrangea paniculata (Hortensja bukietowa) 'Hypmad I' WHITE DIAMONDS

Hortensja Bukietowa (Hydrangea paniculata) 'Hypmad I' WHITE DIAMONDS


Ta odmiana trafiła do mnie w tym roku.  Ma charakteryzować się zwartym pokrojem i  kwiatostanami, które nie zmieniają barwy, do końca kwitnienia pozostają białe.
 Ma pąki kwiatowe więc zobaczę, czy rzeczywiście tak będzie.  W opisach podają, że ma skórzaste liście. Ja tego nie zauważyłam. Jej liście  nie różnią się od innych odmian.

                                                                  2013-07-11

Teraz wygląda dużo lepiej niż w chwili zakupu. Długo walczyłam ze zmianami  na liściach spowodowanymi chorobą grzybową i musiałam ją dobrze odżywić, była strasznie zagłodzona.   
 

 
2013-07-24
 

 
2013-08-04
 

 
2013-08-11
 

 
2013-08-20
 


 

2 komentarze:

  1. No ale nawet na Twoich zdjęciach widać, że przebarwiają się kwiaty na różowo jak u większości bukietowych hortensji. Czyżby znów chwyt reklamowy?

    OdpowiedzUsuń
  2. Moja WHITE DIAMONDS okazała się pomyłką. Reklamacja została uwzględniona, dostałam inną roślinę i tą nieznajomą też zatrzymałam. Mam już prawdziwą WHITE DIAMONDS, młoda w tym roku nie zakwitnie. U prawdziwej WHITE DIAMONDS, na słonecznym stanowisku, kwiatostany w końcowej fazie kwitnienia mogą być w kolorze "majtkowego różu", w zacienionym miejscu do końca kwitnienia, pozostają białe lub zielone.

    OdpowiedzUsuń

Poszukiwane

Lista poszukiwanych hortensji:

Te hortensje chciałabym zdobyć. Mogę kupić lub się wymienić. Jeśli ktoś ma odmiany z poniższej listy, bardzo proszę o kontakt.Hydrangea paniculata 'Meehan'

Hydrangea paniculata 'National Arboretum

Hydrangea paniculata 'White Lace'

Hydrangea paniculata 'White Tiara'Archiwum bloga