poniedziałek, 24 czerwca 2013

Hydrangea paniculata (Hortensja bukietowa) 'Mega Pearl'

Hortensja bukietowa (Hydrangea paniculata) 'Mega Pearl'Kupiłam ją w tym roku i jest to moja druga hortensja z tą nazwą. Pierwsza okazała się zupełnie inną odmianą. Do dnia dzisiejszego nie wiem, co  kupiłam. W zeszłym roku zakwitła po raz pierwszy  i nie udało mi się jej zidentyfikować.  Mam nadzieję, że tegoroczny zakup odmiany 'Mega Pearl 'okaże się prawdziwy.   Obecnie ma już pąki kwiatowe i niedługo zobaczę, jakie będzie miała kwiaty.

Niedawno odkryłam, że niżej prezentowana 'Mega Pearl' znowu jest pomyłkowo oznaczona.
Prawdziwa odmiana 'Mega Pearl' ma kwiatostan koronkowy, czyli składający się z kwiatów płodnych i płonnych.  Na zdjęciach widać, że ta ma kwiatostan pełny i jest łudząco podobna do odmiany 'Phantom'.
Na stronie  Związku Szkółkarzy Polskich istniejący opis i zdjęcia pasują do tej hortensji na moich zdjęciach. Według mnie opis i zdjęcia powinny zostać zmienione.

Na końcu(pod zdjęciami mylnie oznaczonej odmiany) zamieszczam zdjęcia niedawno zdobytej, prawdziwej odmiany 'Mega Pearl'.2013-07-11
 

 
 2013-07-28
 

 
Sezon 2014
 


 

To jest prawdziwa odmiana 'Mega Pearl', która znacznie różni się od tej,

 prezentowanej wyżej.

Kwiatostan, niestety już przekwitnięty ale koronkowy a nie pełny. :-)
 
 


                                                             Pędy bardzo ciemne

 
 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Poszukiwane

Lista poszukiwanych hortensji:

Te hortensje chciałabym zdobyć. Mogę kupić lub się wymienić. Jeśli ktoś ma odmiany z poniższej listy, bardzo proszę o kontakt.Hydrangea paniculata 'Meehan'

Hydrangea paniculata 'National Arboretum

Hydrangea paniculata 'White Lace'

Hydrangea paniculata 'White Tiara'Archiwum bloga