wtorek, 12 sierpnia 2014

Hydrangea macrophylla (Hortensja ogrodowa) 'Bodensee' syn. 'Boncuse'

Hortensja ogrodowa, szerokolistna (Hydrangea macrophylla) 'Bodensee' syn. 'Boncuse'
Osiąga około 130 centymetrów wysokości. Kwitnie na pędach dwuletnich. Kwiatostany średniej wielkości,  zbudowane z kwiatów płonnych.  Dosyć odporna na niskie temperatury, ale na zimę lepiej ją zabezpieczyć. Moja po zimowaniu w gruncie, wytworzyła pąki kwiatowe.

Jest to dosyć stara odmiana. Pochodzi z 1950 roku, hodowca Brugger
4 komentarze:

 1. Jestem fanką Twojego bloga. Tyle informacji i piękne kwiaty. Mam prośbę na swoim blogu umieściłam zdjęcia hortensji, która jest dla mnie bardzo ważna ale nie znam nazwy tej odmiany. Jest to ważne przy przycinaniu. Może Ty mi podpowiesz. Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo Ci dziękuję za informację. Jestem pod wrażeniem dla ogromu Twojej wiedzy. Wyszukałam w internecie jest to odmiana Siebold. Pozdrawiam serdeczni:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie ma H.involucrata odmiany Siebold. Siebold to nazwisko odkrywcy wielu gatunków roślin, między innymi różnych gatunków hortensji. Twoja podobna jest do odmiany 'Hortensis', ale to tylko takie, moje skojarzenie, nie identyfikacja. Może to być np. odmiana 'Viridescens', lub jeszcze inna.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzięki za podpowiedź. Brak wiedzy powoduje, że powtarzamy nieprawdę. Informację i zdjęcia odnalazłam w "Szkółki Konieczko". Ale cieszę się iż wiem, że to jest hortensja otulona. Nie wiedziałam, że taka istnieje. Moja wiedza jest bardzo niewielka. Teraz wiem jak ją przycinać i okrywać reszta jest mało istotna. Jeszcze raz dziękuje. Bardzo mi imponujesz swoją wiedzą. Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń

Poszukiwane

Lista poszukiwanych hortensji:

Te hortensje chciałabym zdobyć. Mogę kupić lub się wymienić. Jeśli ktoś ma odmiany z poniższej listy, bardzo proszę o kontakt.Hydrangea paniculata 'Garnet'

Hydrangea paniculata 'Meehan'

Hydrangea paniculata 'National Arboretum'

Hydrangea paniculata 'Paszam' PASSIONATE

Hydrangea paniculata 'Skylight'

Hydrangea paniculata 'Snow Mountain'

Hydrangea paniculata 'White Lace'

Hydrangea paniculata 'White Tiara'Archiwum bloga